Mar 102012
 

Event also on RouteGadget

   Pl Name                                 Club                                       Time      Diff.

M Open Elite  (36)                          5.4 km  165 m   21 C                                     

    1 Uppill, Simon                        OHS Onkaparinga Hills Orienteering        28:29       0:00
    2 Shepherd, David                      RRA Red Roos                              28:34       0:05
    3 Crane, Matthew                       AOA Abominable O-Men                      28:40       0:11
    4 Keely, Bryan                         BGV Bendigo Orienteers                    29:12       0:43
    5 Preston, Rob                         NCN Newcastle Orienteering Club           29:38       1:09
    6 Scown, Murray                        AOA Abominable O-Men                      30:21       1:52
    7 Barr, Evan                           BGV Bendigo Orienteers                    30:29       2:00
    8 Blatchford, Joshua                   NCN Newcastle Orienteering Club           31:12       2:43
    8 Dow, Lachlan                         BSA Bushflyers                            31:12       2:43
   10 Rattray, Kerrin                      OHS Onkaparinga Hills Orienteering        31:53       3:24
   11 Arthur, Bruce                        MFV Melbourne Forest Racers               32:13       3:44
   12 Hallett, Lachlan                     TES Top End Orienteers                    32:54       4:25
   13 Parton, Matthew                      GSN Goldseekers Orienteers                33:15       4:46
   14 Smith, Reuben                        TTS Tintookies Orienteers                 33:20       4:51
   15 Hawkins, William                     USA United States                         33:24       4:55
   16 Rattray, Ben                         OHS Onkaparinga Hills Orienteering        34:21       5:52
   17 Schepisi, Matthew                    BGV Bendigo Orienteers                    34:40       6:11
   18 Dodd, Aaron                          MFV Melbourne Forest Racers               35:23       6:54
   19 Trewin, Blair                        YVV Yarra Valley Orienteering Club        35:30       7:01
   20 Key, Warren                          MFV Melbourne Forest Racers               35:32       7:03
   21 Czajkowski, Piotr                    MFV Melbourne Forest Racers               35:38       7:09
   22 Naunton, Christopher                 BGV Bendigo Orienteers                    35:58       7:29
   23 Dufty, Craig                         BOW Bibbulmun Orienteers                  36:41       8:12
   24 Gregson, Mark                        UGQ Ugly Gully Orienteers                 36:51       8:22
   25 Wymer, Eddie                         BKV Bayside Kangaroos Orienteering        37:01       8:32
   26 Russell, Jim                         BGV Bendigo Orienteers                    37:45       9:16
   27 Brownridge, David                    BGV Bendigo Orienteers                    37:51       9:22
   28 Johansson, Fredrik                   MFV Melbourne Forest Racers               38:26       9:57
   29 Effeney, Tim                         UGQ Ugly Gully Orienteers                 40:59      12:30
   30 Nieuwenhoven, John                   TTS Tintookies Orienteers                 43:52      15:23
   31 Sutcliffe, Jonathan                  BKV Bayside Kangaroos Orienteering        46:48      18:19
   32 Hillyard, Tyson                      TJS Tjuringa Orienteers                   47:45      19:16
   33 McGuire, Mathieu                     UGQ Ugly Gully Orienteers                 52:13      23:44
   34 Batten, Caine                        BGV Bendigo Orienteers                    56:08      27:39

      Mitchell, Oliver                     UGQ Ugly Gully Orienteers                   dns            
      Moberg, Alexander                    NCN Newcastle Orienteering Club             dns            

W Open Elite  (26)                          4.0 km  130 m   20 C                                     

    1 Ingham, Lizzie                       AOA Abominable O-Men                      26:49       0:00
    2 Round, Vanessa                       TTS Tintookies Orienteers                 29:00       2:11
    3 Key, Natasha                         MFV Melbourne Forest Racers               29:34       2:45
    4 Effeney, Rachel                      UGQ Ugly Gully Orienteers                 29:51       3:02
    5 Ewels, Kathryn                       CHV Central Highlands Orienteering        30:42       3:53
    6 Neumann, Laurina                     ENQ Enoggeroos Orienteering               31:39       4:50
    7 Prendergast, Aislinn                 EUV Eureka Orienteers                     31:54       5:05
    8 Marsh, Tracy                         BFN Big Foot Orienteers                   31:58       5:09
    9 Neve, Jasmine                        MFV Melbourne Forest Racers               32:19       5:30
   10 Crane, Grace                         ALT Australopers Orienteering Club        32:50       6:01
   11 Casanova, Susanne                    TES Top End Orienteers                    33:34       6:45
   12 Anderson, Bridget                    UGQ Ugly Gully Orienteers                 35:11       8:22
   13 West, Rachel                         BOW Bibbulmun Orienteers                  36:14       9:25
   14 Barr, Ilka                           MFV Melbourne Forest Racers               36:21       9:32
   15 Sheldon, Anna                        UGQ Ugly Gully Orienteers                 36:33       9:44
   16 Casanova, Jenny                      WAS Wallaringa Orienteering Club          37:08      10:19
   17 Williams, Leida                      NONE None                                 37:26      10:37
   18 Lawford, Belinda                     AOA Abominable O-Men                      38:21      11:32
   19 Gillis, Lauren                       OHS Onkaparinga Hills Orienteering        40:21      13:32
   20 Brownridge, Clare                    BGV Bendigo Orienteers                    40:38      13:49
   21 Neve, Mace                           RRA Red Roos                              40:49      14:00
   22 Fairfax, Kirsten                     MFV Melbourne Forest Racers               45:26      18:37
   23 Pearce, Brea                         EVT Esk Valley Orienteering Club          46:07      19:18
   24 Effeney, Katelyn                     UGQ Ugly Gully Orienteers                 47:54      21:05
   25 Cantwell, Michelle                   UGQ Ugly Gully Orienteers                 69:42      42:53

      Tasker, Rose                         EVT Esk Valley Orienteering Club            dns            

M Junior Elite  (17)                        5.4 km  165 m   21 C                                     

    1 Lawford, Ian                         AOA Abominable O-Men                      31:01       0:00
    2 Nankervis, Brodie                    EVT Esk Valley Orienteering Club          31:57       0:56
    3 McNulty, Oscar                       LOW Lost                                  32:08       1:07
    4 Poland, Oliver                       BSA Bushflyers                            33:39       2:38
    5 Massey, Alex                         NCN Newcastle Orienteering Club           33:42       2:41
    6 Robertson, James                     BGV Bendigo Orienteers                    34:22       3:21
    7 Breed, Aaron                         MFV Melbourne Forest Racers               35:05       4:04
    8 Neve, Todd                           MFV Melbourne Forest Racers               35:45       4:44
    9 Nankervis, Ashley                    EVT Esk Valley Orienteering Club          35:53       4:52
   10 McNulty, Henry                       LOW Lost                                  36:54       5:53
   11 Doyle, Matt                          CHV Central Highlands Orienteering        37:01       6:00
   12 Gregory, Kasimir                     NTN Northern Tablelands Orienteeri        37:14       6:13
   13 McDonough, Shaun                     EVT Esk Valley Orienteering Club          39:39       8:38
   14 Coad, Louis                          WRT Wellington Ranges Orienteering        42:43      11:42
   15 Kerber, Jade                         EVT Esk Valley Orienteering Club          48:07      17:06
   16 Tay, David                           UGQ Ugly Gully Orienteers                 50:39      19:38
   17 Charlton, Glen                       NCN Newcastle Orienteering Club           55:01      24:00

W Junior Elite  (13)                        4.0 km  130 m   20 C                                     

    1 Dawson, Michele                      GON Garingal Orienteers                   40:59       0:00
    2 Burrill, Lilian                      BBQ Bullecourt Boulder Bounders           41:50       0:51
    3 Muir, Heather                        ENQ Enoggeroos Orienteering               42:59       2:00
    4 Doyle, Jacqui                        AOA Abominable O-Men                      43:10       2:11
    5 Hammond, Shea-Cara                   BSA Bushflyers                            44:52       3:53
    6 Cantwell, Emily                      UGQ Ugly Gully Orienteers                 45:14       4:15
    7 Fleming, Mary                        CHV Central Highlands Orienteering        45:56       4:57
    8 Fleming, Lucy                        CHV Central Highlands Orienteering        47:13       6:14
    9 Steer, Lanita                        DRV Dandenong Ranges Orienteering         47:25       6:26
   10 Buckerfield, Amy                     ALT Australopers Orienteering Club        48:11       7:12
   11 West, Jessie                         ALT Australopers Orienteering Club        54:01      13:02
   12 Phillips, Rebecca                    EVT Esk Valley Orienteering Club          56:00      15:01

      Blatchford, Nicola                   NCN Newcastle Orienteering Club              mp