Event also on RouteGadget
Pl Name Club Time Diff.
M Under10 A (5) 1.7 km 30 m 9 C
1 Arthur, Mason MFV Melbourne Forest Racers 14:54 0:00
2 Key, Jensen MFV Melbourne Forest Racers 16:00 1:06
3 Arthur, Torren MFV Melbourne Forest Racers 16:24 1:30
Zoelly, Silvan NONE None mp
Zoelly, Adrian NONE None mp
M Under12 A (2) 1.9 km 35 m 8 C
1 Key, Aston MFV Melbourne Forest Racers 13:33 0:00
2 Wymer, Kylian BKV Bayside Kangaroos Orienteering 15:28 1:55
M Under14 A (2) 3.4 km 45 m 12 C
1 Eenjes, Tavish BGV Bendigo Orienteers 29:24 0:00
Dalheim, Max MFV Melbourne Forest Racers dns
M Under16 A (3) 3.7 km 120 m 19 C
1 Collins, Nicholas BKV Bayside Kangaroos Orienteering 33:26 0:00
2 Dawson, Aidan GON Garingal Orienteers 50:51 17:25
Collins, Peter BKV Bayside Kangaroos Orienteering dns
M20A (1) 5.4 km 165 m 21 C
1 Robinson, Angus BKV Bayside Kangaroos Orienteering 49:24 0:00
M Over35 A (6) 5.4 km 165 m 21 C
1 Doyle, Steve CHV Central Highlands Orienteering 37:37 0:00
2 Marsh, Paul BFN Big Foot Orienteers 44:09 6:32
3 Williams, Warwick BGV Bendigo Orienteers 48:11 10:34
4 Rouse, Simon DRV Dandenong Ranges Orienteering 67:22 29:45
5 Lada, Peter YVV Yarra Valley Orienteering Club 67:46 30:09
6 Hewitt, Keith MFV Melbourne Forest Racers 127:19 89:42
M Over45 A (13) 4.0 km 130 m 20 C
1 Hatley, Tim BKV Bayside Kangaroos Orienteering 34:20 0:00
2 Steer, Martin DRV Dandenong Ranges Orienteering 36:25 2:05
3 Read, Lance UGQ Ugly Gully Orienteers 37:48 3:28
4 Lewis, Rob BKV Bayside Kangaroos Orienteering 39:25 5:05
5 McGuckian, Nigel BGV Bendigo Orienteers 39:45 5:25
6 Blatchford, Russell NCN Newcastle Orienteering Club 43:10 8:50
7 Burt, Michael BKV Bayside Kangaroos Orienteering 46:57 12:37
8 Sedunary, Victor BKV Bayside Kangaroos Orienteering 51:00 16:40
9 Bird, Stephen BKV Bayside Kangaroos Orienteering 51:49 17:29
10 Paterson, Bruce ARV Victorian ARDF Group 53:59 19:39
11 Davies, Ian DRV Dandenong Ranges Orienteering 54:29 20:09
12 Effeney, Peter UGQ Ugly Gully Orienteers 59:37 25:17
13 Dawson, Graeme GON Garingal Orienteers 62:11 27:51
M Over55 A (7) 3.7 km 120 m 19 C
1 van Geldermalsen, Ted YVV Yarra Valley Orienteering Club 33:45 0:00
2 Barr, Neil BGV Bendigo Orienteers 40:37 6:52
3 Armstrong, Geoff NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 47:40 13:55
4 Tamblyn, Greg BKV Bayside Kangaroos Orienteering 53:15 19:30
5 Fell, Don NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 55:12 21:27
6 Collins, Stephen BKV Bayside Kangaroos Orienteering 60:27 26:42
7 Besley, Mark DRV Dandenong Ranges Orienteering 74:20 40:35
M Over60 A (14) 3.3 km 100 m 15 C
1 Uppill, Adrian OHS Onkaparinga Hills Orienteering 33:10 0:00
2 Elam, Paul TKV Tuckonie Orienteering Club 33:33 0:23
3 Dent, Nick CCN Central Coast Orienteers 34:57 1:47
4 Erwin, John EUV Eureka Orienteers 37:35 4:25
5 Hawkins, Bob NTN Northern Tablelands Orienteeri 38:53 5:43
6 Edmonds, Robert NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 42:13 9:03
7 Brownridge, Charles BGV Bendigo Orienteers 42:14 9:04
8 Peacock, Stephen BKV Bayside Kangaroos Orienteering 43:43 10:33
9 Hanna, Murray BKV Bayside Kangaroos Orienteering 49:17 16:07
10 Dent, Tim YVV Yarra Valley Orienteering Club 49:52 16:42
11 Zerafa, Charles BKV Bayside Kangaroos Orienteering 64:37 31:27
12 Templeton, Ewen BKV Bayside Kangaroos Orienteering 74:07 40:57
13 Frederick, Ron NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 89:24 56:14
14 Hennessy, Mark CHV Central Highlands Orienteering 193:27 160:17
M Over65 A (10) 3.3 km 100 m 15 C
1 Lotty, Dave NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 42:15 0:00
2 Galvin, Peter BGV Bendigo Orienteers 45:26 3:11
3 Searle, Peter BGV Bendigo Orienteers 46:50 4:35
4 Chellew, John BGV Bendigo Orienteers 48:21 6:06
5 Meeking, John YVV Yarra Valley Orienteering Club 51:05 8:50
6 Bice, Richard EUV Eureka Orienteers 58:34 16:19
7 Goddard, David YVV Yarra Valley Orienteering Club 60:53 18:38
8 Jones, Peter EUV Eureka Orienteers 62:43 20:28
Fleay, Daryl BGV Bendigo Orienteers dns
Gordon, Blake EUV Eureka Orienteers dns
M Over70 A (5) 0.0 km 75 m 12 C
1 Prime, Peter TKV Tuckonie Orienteering Club 37:37 0:00
2 Sheahan, John BKV Bayside Kangaroos Orienteering 66:11 28:34
3 Thomas, Lindsay TKV Tuckonie Orienteering Club 67:00 29:23
4 Sampson, Barry YVV Yarra Valley Orienteering Club 81:24 43:47
5 Maloney, Kevin NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 87:48 50:11
M Over75 A (1) 0.0 km 75 m 12 C
Dempster, John YVV Yarra Valley Orienteering Club mp
M Over80 A (2) 0.0 km 75 m 12 C
1 Cadman, Graeme YVV Yarra Valley Orienteering Club 65:57 0:00
2 Norwood, Tom EUV Eureka Orienteers 84:35 18:38
W Under10 A (1) 1.7 km 30 m 9 C
1 Wymer, Alyssia BKV Bayside Kangaroos Orienteering 14:49 0:00
W Under12 A (2) 1.9 km 35 m 8 C
1 Czajkowski, Karolina MFV Melbourne Forest Racers 23:36 0:00
2 Davies, Sarah DRV Dandenong Ranges Orienteering 40:06 16:30
W Under14 A (1) 3.4 km 45 m 12 C
Steer, Asha DRV Dandenong Ranges Orienteering dns
W Under16 A (1) 3.3 km 100 m 15 C
1 Jaffe, Rebecca MFV Melbourne Forest Racers 76:01 0:00
W Over35 A (10) 3.7 km 120 m 19 C
1 Wymer, Isabelle BKV Bayside Kangaroos Orienteering 37:06 0:00
2 Staudte, Karen LOW Lost 38:29 1:23
3 Allison, Jo RRA Red Roos 46:12 9:06
4 Hall, Louise BGV Bendigo Orienteers 52:51 15:45
5 Corfe, Sarah TKV Tuckonie Orienteering Club 57:12 20:06
6 Dowling, Anitra EUV Eureka Orienteers 57:25 20:19
7 Flynn, Julie BGV Bendigo Orienteers 58:09 21:03
8 Glushchenko, Liliia BKV Bayside Kangaroos Orienteering 62:57 25:51
9 Dobbin, Prue BKV Bayside Kangaroos Orienteering 63:42 26:36
10 Haarsma, Kay TTS Tintookies Orienteers 77:30 40:24
W Over45 A (8) 3.3 km 100 m 15 C
1 Read, Wendy UGQ Ugly Gully Orienteers 32:57 0:00
2 Blatchford, Karen NCN Newcastle Orienteering Club 37:34 4:37
3 Uppill, Robin OHS Onkaparinga Hills Orienteering 44:26 11:29
4 Steer, Janine DRV Dandenong Ranges Orienteering 47:47 14:50
5 O’Callaghan, Suzanne BKV Bayside Kangaroos Orienteering 66:37 33:40
6 Stevens, Nicola CHV Central Highlands Orienteering 87:05 54:08
Tay, Su Yan UGQ Ugly Gully Orienteers mp
Ackeret, Karin NONE None mp
W Over55 A (8) 3.3 km 100 m 15 C
1 Jackson, Carolyn MFV Melbourne Forest Racers 37:09 0:00
2 Key, Sue MFV Melbourne Forest Racers 38:19 1:10
3 Edmonds, Helen NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 44:28 7:19
4 Wood, Hilary CCN Central Coast Orienteers 47:16 10:07
5 Freemantle, Margi YVV Yarra Valley Orienteering Club 48:31 11:22
6 Garvey, Anne TKV Tuckonie Orienteering Club 61:16 24:07
7 Lohmeyer-Collins, Philippa BKV Bayside Kangaroos Orienteering 64:04 26:55
8 Fell, Fiona NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 65:54 28:45
W Over60 A (5) 0.0 km 75 m 12 C
1 Barker, Valerie BSA Bushflyers 37:14 0:00
2 Hawkins, Jenny BSA Bushflyers 38:31 1:17
3 King, Pam DRV Dandenong Ranges Orienteering 57:00 19:46
4 Colls, Sheila YVV Yarra Valley Orienteering Club 59:42 22:28
5 Prime, Pam TKV Tuckonie Orienteering Club 63:53 26:39
W Over65 A (8) 0.0 km 75 m 12 C
1 Herkes, Judi BKV Bayside Kangaroos Orienteering 42:40 0:00
2 Liley, Kathy YVV Yarra Valley Orienteering Club 43:51 1:11
3 Meeking, Libby YVV Yarra Valley Orienteering Club 53:11 10:31
4 Searle, Dianne BGV Bendigo Orienteers 58:34 15:54
5 Sunderland, Robyn NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl 61:51 19:11
Dempster, Jackie YVV Yarra Valley Orienteering Club mp
Sheahan, Jenny BKV Bayside Kangaroos Orienteering mp
Bice, Heather EUV Eureka Orienteers dns
W Over70 A (3) 0.0 km 75 m 12 C
1 Alexander, Helen BKV Bayside Kangaroos Orienteering 61:42 0:00
2 Gordon, Dale Ann EUV Eureka Orienteers 65:35 3:53
3 Thomas, Jan TKV Tuckonie Orienteering Club 89:21 27:39
W Over75 A (1) 0.0 km 75 m 12 C
Fitzwater, Janet NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl dns
M Junior AS (1) 3.3 km 100 m 15 C
1 Wilson, John-Joe CHV Central Highlands Orienteering 69:57 0:00
M Over45 AS (3) 0.0 km 75 m 12 C
1 Dodd, Ian DRV Dandenong Ranges Orienteering 36:48 0:00
2 Jaffe, David MFV Melbourne Forest Racers 44:34 7:46
Chennell, Ian EUV Eureka Orienteers dns
M Over55 AS (3) 0.0 km 75 m 12 C
1 Vandendool, Bill MFV Melbourne Forest Racers 40:37 0:00
2 Yeates, Peter DRV Dandenong Ranges Orienteering 42:08 1:31
3 Hubbert, Michael BKV Bayside Kangaroos Orienteering 96:30 55:53
W Junior AS (1) 0.0 km 75 m 12 C
1 Hennessy, Emily TKV Tuckonie Orienteering Club 56:02 0:00
W Over45 AS (2) 0.0 km 75 m 12 C
1 Robinson, Anne BKV Bayside Kangaroos Orienteering 56:16 0:00
2 Dawson, Barbara GON Garingal Orienteers 56:22 0:06
W Over55 AS (2) 0.0 km 75 m 12 C
1 Prendergast, Judy EUV Eureka Orienteers 54:31 0:00
2 Hatley, Elizabeth BKV Bayside Kangaroos Orienteering 69:23 14:52
M Under16 B (1) 3.4 km 45 m 12 C
Davies, Ryan DRV Dandenong Ranges Orienteering mp
Short Open B (1) 1.9 km 35 m 8 C
1 Griffiths, Tatiana NONE None 29:18 0:00
C3 (2) 5.4 km 165 m 21 C
1 King, Susannah MFV Melbourne Forest Racers 77:03 0:00
2 Winter, Sebastian CHV Central Highlands Orienteering 80:40 3:37
C5 (8) 3.7 km 120 m 19 C
1 Liggins, Paul YVV Yarra Valley Orienteering Club 30:23 0:00
2 Woolford, Justin NONE None 31:45 1:22
3 Rowan, Andrew NONE None 35:43 5:20
4 Hobbs, Peter DRV Dandenong Ranges Orienteering 39:08 8:45
5 Arthur, Clive NONE None 56:42 26:19
6 Jackson, Timothy MFV Melbourne Forest Racers 65:09 34:46
7 Cimpoeru, Stephen NONE None 85:13 54:50
8 Langlois, Kate NONE None 111:20 80:57
C6 (1) 3.3 km 100 m 15 C
1 Arthur, Anne MFV Melbourne Forest Racers 61:33 0:00
C7 (1) 0.0 km 75 m 12 C
Viner, Shirley BKV Bayside Kangaroos Orienteering mp
C8 (2) 3.4 km 45 m 12 C
1 Templeton, Jenelle NONE None 79:01 0:00
Zoelly, Kaspar NONE None mp