Name | Club | 2013 Place - Class - KM Rate - % (Pl) | 2014 Place - Class - KM Rate - % (Pl) | 2015 Place - Class - KM Rate - % (Pl) |
---|---|---|---|---|
Aidan Dawson | Garingal Orienteers | - | 9 - M17-20E - 11:10 - 173.1 (29) | - |
Aislinn Prendergast | Eureka Orienteers | 3 - W21E - 8:49 - 111.83 (5) | - | 1 - W21E - 8:23 - 113.29 (5) |
Alison Burrill | Bullecourt Boulder Bounders | - | - | 7 - W17-20E - 13:21 - 165.15 (41) |
Amy Buckerfield | Australopers Orienteering Club | - | 8 - W21E - 14:11 - 191.7 (32) | - |
Andrew Barnett | Bushflyers ACT | 5 - M17-20E - 8:18 - 124.52 (14) | - | - |
Anna Dowling | Orienteering Tasmania | 5 - W17-20E - 11:47 - 141.79 (23) | 1 - W17-20E - 10:11 - 126.0 (9) | - |
Anna Sheldon | Ugly Gully Orienteers | - | - | 4 - W21E - 8:45 - 118.24 ( =13) |
Asha Steer | Dandenong Ranges Orienteering | - | - | - W17-20E - DNS |
Ashley Nankervis | Esk Valley Orienteering Club | 6 - M17-20E - 9:17 - 139.28 (21) | - | - |
Aston Key | Melbourne Forest Racers | - | - | 3 - M17-20E - 7:17 - 112.92 (4) |
Belinda Lawford | Eureka Orienteers | 8 - W21E - 11:00 - 139.28 (20) | 4 - W21E - 11:17 - 152.5 (19) | 6 - W21E - 10:50 - 146.4 (27) |
Ben Goonan | Bendigo Orienteers | - | 12 - M21E - 11:59 - 193.0 (33) | - M21E - DNF |
Ben Rattray | Onkaparinga Hills Orienteering | - | - M21E - DNS | - |
Blair Trewin | Yarra Valley Orienteering Club | - M21E - DNF | - M21E - DNF | - |
Bridget Anderson | Onkaparinga Hills Orienteering Club | - | 5 - W21E - 11:20 - 153.1 (20) | 10 - W21E - 11:35 - 156.53 (36) |
Brodie Nankervis | Esk Valley Orienteering Club | 1 - M17-20E - 6:59 - 104.64 (2) | 3 - M17-20E - 7:41 - 119.1 (4) | 2 - M21E - 7:04 - 113.67 (6) |
Bruce Arthur | Melbourne Forest Racers | 5 - M21E - 9:15 - 145.23 (25) | - | 6 - M21E - 7:52 - 126.54 ( =15) |
Bryan Keely | Bendigo Orienteers | - M21E - DNF | 3 - M21E - 7:30 - 120.9 (6) | - |
Christopher Naunton | Bendigo Orienteers | - M21E - DNS | - | - |
Ciaran Lane | Parawanga Orienteers ACT | - | - M17-20E - MP | 10 - M17-20E - 9:44 - 150.9 (30) |
Clare Brownridge | Bendigo Orienteers | 10 - W21E - 11:55 - 151.10 (26) | 3 - W21E - 11:03 - 149.4 (18) | 7 - W21E - 11:15 - 152.03 (33) |
Craig Dufty | Bibbulmun Orienteers | - | - | 8 - M21E - 8:07 - 130.56 (18) |
David Brownridge | Bendigo Orienteers | 4 - M21E - 9:01 - 141.59 (22) | 8 - M21E - 9:35 - 154.3 (22) | 7 - M21E - 7:52 - 126.54 ( =15) |
David Shepherd | Red Roos ACT | - | 2 - M21E - 7:26 - 119.5 (5) | - |
David Tay | Ugly Gully Orienteers | 8 - M17-20E - 11:11 - 167.76 (29) | - | - |
Duncan Morrison | Australia | - | 9 - M21E - 10:09 - 163.3 (25) | - |
Glenn Meyer | Southern Highlands Occasional | - | 14 - M21E - 12:18 - 197.9 (35) | - |
Hanny Allston | Wellington Ranges Orienteers | - W21E - MP | - | - |
Heather Muir | Enoggeroos | 3 - W17-20E - 10:47 - 129.72 (17) | - | - |
Henry McNulty | LOST | - | - | 1 - M17-20E - 6:56 - 107.49 (1) MAJOR PRIZE WINNER |
Ian Dodd | Dandenong Ranges Orienteering | - | 15 - M21E - 16:05 - 258.9 (37) | - |
Ian Lawford | Eureka Orienteers Abominable O-Men ACT | 2 - M17-20E - 7:25 - 111.30 (4) | 1 - M21E - 7:13 - 116.2 (3) | 1 - M21E - 6:59 - 112.33 (3) |
Ian Meyer | Melbourne Forest Racers | 2 - M21E - 7:39 - 120.32 (9) | - | - |
Jack Neumann | Enoggeroos | - | - | - M17-20E - DNF |
Jacqui Doyle | Abominable O-Men ACT | - W17-20E - DNF | - | - |
Jarrah Day | Australopers Orienteering Club | - M17-20E - MP | 4 - M17-20E - 9:28 - 146.8 (15) | 5 - M17-20E - 8:35 - 133.07 (20) |
Jasmine Neve | Melbourne Forest Racers | 5 - W21E - 9:48 - 124.15 (13) | 1 - W21E - 10:01 - 135.4 (11) | - |
Jason McCrae | Red Roos ACT | - | 10 - M21E - 10:10 - 163.7 (26) | - |
Jayne Sales | Big Foot Orienteers | - | 9 - W21E - 16:30 - 222.9 (36) | - |
Jenny Casanova | Wallaringa Orienteering Club | - | 7 - W21E - 13:05 - 176.8 (31) | 9 - W21E - 11:25 - 154.28 (35) |
Jim Russell | Bendigo Orienteers | - | - | 12 - M21E - 9:49 - 157.91 (39) |
John Nieuwenhoven | Tintookies Orienteers | - | - | - M21E - DNF |
Joshua Blatchford | Newcastle Orienteering Club | - | - M21E - DNF | - |
Kathryn Preston | Central Highlands Orienteers | 2 - W21E - 8:46 - 110.99 (3) | - | - |
Kerrin Rattray | Melbourne Forest Racers | - | - | 3 - M21E - 7:06 - 114.21 (8) |
Krystal Neumann | Enoggeroos | - | 6 - W21E - 12:37 - 170.7 (27) | 2 - W21E - 8:26 - 113.96 (7) |
Kurt Neumann | Enoggeroos | - | 7 - M21E - 9:10 - 147.7 (17) | - |
Lachlan Cherry | Bendigo Orienteers | - | - | 12 - M17-20E - 10:43 - 166.15 ( =42) |
Lachlan Dow | Bushflyers ACT | 1 - M21E - 7:12 - 113.05 (6) | - M21E - DNF | - |
Lanita Steer | Dandenong Ranges Orienteering | 1 - W17-20E - 10:15 - 123.43 (11) | - | 2 - W17-20E - 10:40 - 131.96 (19) |
Lauren Gillis | Onkaparinga Hills Orienteers | - W21E - DNS | - | - |
Laurina Neumann | Bendigo Orienteers | 9 - W21E - 11:22 - 144.05 (24) | - | - |
Lee Coady | Western and Hills Orienteers | - | - | 13 - M21E - 10:30 - 168.9 (44) |
Leisha Maggs | Bendigo Orienteers | - | - W17-20E - DNF | 8 - W17-20E - 13:40 - 169.07 (45) |
Liis Johanson | Melbourne Forest Racers | - | - | 4 - W21E - 8:45 - 118.24 ( =13) |
Lizzie Ingham | Abominable O-Men ACT | 1 - W21E - 7:56 - 100.58 (1) MAJOR PRIZE WINNER | - W21E - DNF | - |
Louis Cameron | Bendigo Orienteers | - | 8 - M17-20E - 11:07 - 172.3 (28) | 7 - M17-20E - 9:09 - 141.86 (24) |
Lucy McGarva | Wagga and Riverina Occasional | - | - | - W21E - DNS |
Mary Fleming | Central Highlands Orienteers | 2 - W17-20E - 10:16 - 123.60 (12) | - | - |
Matt Doyle | Central Highlands Orienteers | - | 2 - M17-20E - 7:22 - 114.2 (2) | 4 - M17-20E - 7:28 - 115.76 (10) |
Matthew Hill | Garingal Orienteers | 7 - M17-20E - 11:00 - 164.83 (28) | - | - |
Max Neve | Melbourne Forest Racers | 3 - M21E - 8:10 - 128.40 (16) | - M21E - DNS | - |
Melanie Fuller | Tintookies Orienteers | - W17-20E - DNF | - | - |
Michele Dawson | Garingal Orienteers | 4 - W17-20E - 11:18 - 135.98 (19) | 3 - W17-20E - 11:07 - 137.7 (12) | - |
Natasha Key | Melbourne Forest Racers | 4 - W21E - 9:31 - 120.58 (10) | - | 3 - W21E - 8:38 - 116.67 (11) |
Natasha Sparg | Bibbulmun Orienteers | - | - | - W21E - DNF |
Nicholas Collins | Bayside Kangaroos Orienteers | - | - M17-20E - DNF | - |
Nicholas Congedi | Onkaparinga Hills Orienteering | - | - | 11 - M17-20E - 10:32 - 163.31 (40) |
Nick Hann | Wellington | - | 1 - M17-20E - 7:00 - 108.4 (1) MAJOR PRIZE WINNER | - |
Nicola Blatchford | Newcastle Orienteering Club | - | 2 - W17-20E - 10:51 - 134.3 (10) | - |
Nicola Marshall | Australopers Orienteering Club | 6 - W17-20E - 13:08 - 158.11 (27) | 4 - W17-20E - 11:56 - 147.6 (16) | 6 - W17-20E - 12:45 - 157.73 (37) |
Oliver Mill | Red Roos ACT | - | 6 - M17-20E - 10:04 - 156.2 (23) | 6 - M17-20E - 8:46 - 135.92 (21) |
Oliver Poland | Bushflyers ACT | 3 - M17-20E - 7:35 - 113.74 (7) | - | - |
Olivia Sprod | Tintookies Orienteers | - | - | 4 - W17-20E - 11:06 - 137.32 (23) |
Patrick Jaffe | Melbourne Forest Racers | - | 7 - M17-20E - 10:14 - 158.6 (24) | 2 - M17-20E - 7:10 - 111.11 (2) |
Paul Monks | Orienteering Victoria | - M21E - DNF | - | - |
Rachel West | Bibbulmun Orienteers | - | - | 11 - W21E - 11:41 - 157.88 (38) |
Reuben Smith | Tintookies Orienteers | - | - | 10 - M21E - 9:25 - 151.47 ( =31) |
Richard Goonan | Bendigo Orienteers | - | - | - M21E - DNS |
Ricky Thackray | Bibbulmun Orienteers | - | - | 9 - M21E - 9:10 - 147.45 (28) |
Rob Baker | Melbourne Forest Racers | - | 11 - M21E - 10:56 - 175.8 (30) | 11 - M21E - 9:25 - 151.47 ( =31) |
Rob Preston | Central Highlands Orienteers Newcastle Orienteering Club | - M21E - DNS | 4 - M21E - 7:34 - 121.8 (7) | 4 - M21E - 7:07 - 114.48 (9) |
Rob Walter | Red Roos ACT | - | 5 - M21E - 7:39 - 123.3 (8) | - |
Sarah Buckerfield | Australopers Orienteering Club | - | 2 - W21E - 10:39 - 144.1 (14) | - |
Sebastian OHalloran | Australopers Orienteering Club | - | - | 13 - M17-20E - 10:43 - 166.15 ( =42) |
Simon Rouse | Dandenong Ranges Orienteering | - | 13 - M21E - 12:07 - 194.9 (34) | - M21E - MP |
Simon Uppill | Onkaparinga Hills Orienteering | - | - M21E - DNS | 5 - M21E - 7:17 - 117.16 (12) |
Sonia Hollands | Counties Manakau | - | - | 1 - W17-20E - 10:17 - 127.22 (17) |
Stephen Melhuish | Parawanga Orienteers ACT | - | 5 - M17-20E - 9:57 - 154.2 (21) | 8 - M17-20E - 9:15 - 143.41 (25) |
Susanne Casanova | Top End Orienteers | 6 - W21E - 9:51 - 124.74 (15) | - | - |
Tara Melhuish | Parawanga Orienteers ACT | - | - | 5 - W17-20E - 11:42 - 144.74 (26) |
Thorlene Egerton | Bayside Kangaroos Orienteers | - | - | 8 - W21E - 11:18 - 152.7 (34) |
Todd Neve | Melbourne Forest Racers | 4 - M17-20E - 7:45 - 116.33 (8) | 6 - M21E - 8:48 - 141.7 (13) | - M21E - DNF |
Wayne Eliot | Wullundigong Orienteers of the | - | - | 14 - M21E - 12:31 - 201.34 (46) |
Will Kennedy | Wallaringa Orienteering Club | - | - | 9 - M17-20E - 9:40 - 149.87 (29) |
Zoe Dowling | Wellington Ranges Orienteering | - | - | 3 - W17-20E - 11:02 - 136.49 (22) |
Zoe Radford | Top End Orienteers | 7 - W21E - 10:43 - 135.87 (18) | - | - |