Mar 102012
 

Event also on RouteGadget

   Pl Name                                 Club                                       Time      Diff.

M Under10 A  (5)                            1.7 km  30 m   9 C                                       

    1 Arthur, Mason                        MFV Melbourne Forest Racers               14:54       0:00
    2 Key, Jensen                          MFV Melbourne Forest Racers               16:00       1:06
    3 Arthur, Torren                       MFV Melbourne Forest Racers               16:24       1:30

      Zoelly, Silvan                       NONE None                                    mp            
      Zoelly, Adrian                       NONE None                                    mp            

M Under12 A  (2)                            1.9 km  35 m   8 C                                       

    1 Key, Aston                           MFV Melbourne Forest Racers               13:33       0:00
    2 Wymer, Kylian                        BKV Bayside Kangaroos Orienteering        15:28       1:55

M Under14 A  (2)                            3.4 km  45 m   12 C                                      

    1 Eenjes, Tavish                       BGV Bendigo Orienteers                    29:24       0:00

      Dalheim, Max                         MFV Melbourne Forest Racers                 dns            

M Under16 A  (3)                            3.7 km  120 m   19 C                                     

    1 Collins, Nicholas                    BKV Bayside Kangaroos Orienteering        33:26       0:00
    2 Dawson, Aidan                        GON Garingal Orienteers                   50:51      17:25

      Collins, Peter                       BKV Bayside Kangaroos Orienteering          dns            

M20A  (1)                                   5.4 km  165 m   21 C                                     

    1 Robinson, Angus                      BKV Bayside Kangaroos Orienteering        49:24       0:00

M Over35 A  (6)                             5.4 km  165 m   21 C                                     

    1 Doyle, Steve                         CHV Central Highlands Orienteering        37:37       0:00
    2 Marsh, Paul                          BFN Big Foot Orienteers                   44:09       6:32
    3 Williams, Warwick                    BGV Bendigo Orienteers                    48:11      10:34
    4 Rouse, Simon                         DRV Dandenong Ranges Orienteering         67:22      29:45
    5 Lada, Peter                          YVV Yarra Valley Orienteering Club        67:46      30:09
    6 Hewitt, Keith                        MFV Melbourne Forest Racers              127:19      89:42

M Over45 A  (13)                            4.0 km  130 m   20 C                                     

    1 Hatley, Tim                          BKV Bayside Kangaroos Orienteering        34:20       0:00
    2 Steer, Martin                        DRV Dandenong Ranges Orienteering         36:25       2:05
    3 Read, Lance                          UGQ Ugly Gully Orienteers                 37:48       3:28
    4 Lewis, Rob                           BKV Bayside Kangaroos Orienteering        39:25       5:05
    5 McGuckian, Nigel                     BGV Bendigo Orienteers                    39:45       5:25
    6 Blatchford, Russell                  NCN Newcastle Orienteering Club           43:10       8:50
    7 Burt, Michael                        BKV Bayside Kangaroos Orienteering        46:57      12:37
    8 Sedunary, Victor                     BKV Bayside Kangaroos Orienteering        51:00      16:40
    9 Bird, Stephen                        BKV Bayside Kangaroos Orienteering        51:49      17:29
   10 Paterson, Bruce                      ARV Victorian ARDF Group                  53:59      19:39
   11 Davies, Ian                          DRV Dandenong Ranges Orienteering         54:29      20:09
   12 Effeney, Peter                       UGQ Ugly Gully Orienteers                 59:37      25:17
   13 Dawson, Graeme                       GON Garingal Orienteers                   62:11      27:51

M Over55 A  (7)                             3.7 km  120 m   19 C                                     

    1 van Geldermalsen, Ted                YVV Yarra Valley Orienteering Club        33:45       0:00
    2 Barr, Neil                           BGV Bendigo Orienteers                    40:37       6:52
    3 Armstrong, Geoff                     NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        47:40      13:55
    4 Tamblyn, Greg                        BKV Bayside Kangaroos Orienteering        53:15      19:30
    5 Fell, Don                            NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        55:12      21:27
    6 Collins, Stephen                     BKV Bayside Kangaroos Orienteering        60:27      26:42
    7 Besley, Mark                         DRV Dandenong Ranges Orienteering         74:20      40:35

M Over60 A  (14)                            3.3 km  100 m   15 C                                     

    1 Uppill, Adrian                       OHS Onkaparinga Hills Orienteering        33:10       0:00
    2 Elam, Paul                           TKV Tuckonie Orienteering Club            33:33       0:23
    3 Dent, Nick                           CCN Central Coast Orienteers              34:57       1:47
    4 Erwin, John                          EUV Eureka Orienteers                     37:35       4:25
    5 Hawkins, Bob                         NTN Northern Tablelands Orienteeri        38:53       5:43
    6 Edmonds, Robert                      NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        42:13       9:03
    7 Brownridge, Charles                  BGV Bendigo Orienteers                    42:14       9:04
    8 Peacock, Stephen                     BKV Bayside Kangaroos Orienteering        43:43      10:33
    9 Hanna, Murray                        BKV Bayside Kangaroos Orienteering        49:17      16:07
   10 Dent, Tim                            YVV Yarra Valley Orienteering Club        49:52      16:42
   11 Zerafa, Charles                      BKV Bayside Kangaroos Orienteering        64:37      31:27
   12 Templeton, Ewen                      BKV Bayside Kangaroos Orienteering        74:07      40:57
   13 Frederick, Ron                       NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        89:24      56:14
   14 Hennessy, Mark                       CHV Central Highlands Orienteering       193:27     160:17

M Over65 A  (10)                            3.3 km  100 m   15 C                                     

    1 Lotty, Dave                          NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        42:15       0:00
    2 Galvin, Peter                        BGV Bendigo Orienteers                    45:26       3:11
    3 Searle, Peter                        BGV Bendigo Orienteers                    46:50       4:35
    4 Chellew, John                        BGV Bendigo Orienteers                    48:21       6:06
    5 Meeking, John                        YVV Yarra Valley Orienteering Club        51:05       8:50
    6 Bice, Richard                        EUV Eureka Orienteers                     58:34      16:19
    7 Goddard, David                       YVV Yarra Valley Orienteering Club        60:53      18:38
    8 Jones, Peter                         EUV Eureka Orienteers                     62:43      20:28

      Fleay, Daryl                         BGV Bendigo Orienteers                      dns            
      Gordon, Blake                        EUV Eureka Orienteers                       dns            

M Over70 A  (5)                             0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Prime, Peter                         TKV Tuckonie Orienteering Club            37:37       0:00
    2 Sheahan, John                        BKV Bayside Kangaroos Orienteering        66:11      28:34
    3 Thomas, Lindsay                      TKV Tuckonie Orienteering Club            67:00      29:23
    4 Sampson, Barry                       YVV Yarra Valley Orienteering Club        81:24      43:47
    5 Maloney, Kevin                       NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        87:48      50:11

M Over75 A  (1)                             0.0 km  75 m   12 C                                      

      Dempster, John                       YVV Yarra Valley Orienteering Club           mp            

M Over80 A  (2)                             0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Cadman, Graeme                       YVV Yarra Valley Orienteering Club        65:57       0:00
    2 Norwood, Tom                         EUV Eureka Orienteers                     84:35      18:38

W Under10 A  (1)                            1.7 km  30 m   9 C                                       

    1 Wymer, Alyssia                       BKV Bayside Kangaroos Orienteering        14:49       0:00

W Under12 A  (2)                            1.9 km  35 m   8 C                                       

    1 Czajkowski, Karolina                 MFV Melbourne Forest Racers               23:36       0:00
    2 Davies, Sarah                        DRV Dandenong Ranges Orienteering         40:06      16:30

W Under14 A  (1)                            3.4 km  45 m   12 C                                      

      Steer, Asha                          DRV Dandenong Ranges Orienteering           dns            

W Under16 A  (1)                            3.3 km  100 m   15 C                                     

    1 Jaffe, Rebecca                       MFV Melbourne Forest Racers               76:01       0:00

W Over35 A  (10)                            3.7 km  120 m   19 C                                     

    1 Wymer, Isabelle                      BKV Bayside Kangaroos Orienteering        37:06       0:00
    2 Staudte, Karen                       LOW Lost                                  38:29       1:23
    3 Allison, Jo                          RRA Red Roos                              46:12       9:06
    4 Hall, Louise                         BGV Bendigo Orienteers                    52:51      15:45
    5 Corfe, Sarah                         TKV Tuckonie Orienteering Club            57:12      20:06
    6 Dowling, Anitra                      EUV Eureka Orienteers                     57:25      20:19
    7 Flynn, Julie                         BGV Bendigo Orienteers                    58:09      21:03
    8 Glushchenko, Liliia                  BKV Bayside Kangaroos Orienteering        62:57      25:51
    9 Dobbin, Prue                         BKV Bayside Kangaroos Orienteering        63:42      26:36
   10 Haarsma, Kay                         TTS Tintookies Orienteers                 77:30      40:24

W Over45 A  (8)                             3.3 km  100 m   15 C                                     

    1 Read, Wendy                          UGQ Ugly Gully Orienteers                 32:57       0:00
    2 Blatchford, Karen                    NCN Newcastle Orienteering Club           37:34       4:37
    3 Uppill, Robin                        OHS Onkaparinga Hills Orienteering        44:26      11:29
    4 Steer, Janine                        DRV Dandenong Ranges Orienteering         47:47      14:50
    5 O’Callaghan, Suzanne                 BKV Bayside Kangaroos Orienteering        66:37      33:40
    6 Stevens, Nicola                      CHV Central Highlands Orienteering        87:05      54:08

      Tay, Su Yan                          UGQ Ugly Gully Orienteers                    mp            
      Ackeret, Karin                       NONE None                                    mp            

W Over55 A  (8)                             3.3 km  100 m   15 C                                     

    1 Jackson, Carolyn                     MFV Melbourne Forest Racers               37:09       0:00
    2 Key, Sue                             MFV Melbourne Forest Racers               38:19       1:10
    3 Edmonds, Helen                       NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        44:28       7:19
    4 Wood, Hilary                         CCN Central Coast Orienteers              47:16      10:07
    5 Freemantle, Margi                    YVV Yarra Valley Orienteering Club        48:31      11:22
    6 Garvey, Anne                         TKV Tuckonie Orienteering Club            61:16      24:07
    7 Lohmeyer-Collins, Philippa           BKV Bayside Kangaroos Orienteering        64:04      26:55
    8 Fell, Fiona                          NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        65:54      28:45

W Over60 A  (5)                             0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Barker, Valerie                      BSA Bushflyers                            37:14       0:00
    2 Hawkins, Jenny                       BSA Bushflyers                            38:31       1:17
    3 King, Pam                            DRV Dandenong Ranges Orienteering         57:00      19:46
    4 Colls, Sheila                        YVV Yarra Valley Orienteering Club        59:42      22:28
    5 Prime, Pam                           TKV Tuckonie Orienteering Club            63:53      26:39

W Over65 A  (8)                             0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Herkes, Judi                         BKV Bayside Kangaroos Orienteering        42:40       0:00
    2 Liley, Kathy                         YVV Yarra Valley Orienteering Club        43:51       1:11
    3 Meeking, Libby                       YVV Yarra Valley Orienteering Club        53:11      10:31
    4 Searle, Dianne                       BGV Bendigo Orienteers                    58:34      15:54
    5 Sunderland, Robyn                    NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl        61:51      19:11

      Dempster, Jackie                     YVV Yarra Valley Orienteering Club           mp            
      Sheahan, Jenny                       BKV Bayside Kangaroos Orienteering           mp            
      Bice, Heather                        EUV Eureka Orienteers                       dns            

W Over70 A  (3)                             0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Alexander, Helen                     BKV Bayside Kangaroos Orienteering        61:42       0:00
    2 Gordon, Dale Ann                     EUV Eureka Orienteers                     65:35       3:53
    3 Thomas, Jan                          TKV Tuckonie Orienteering Club            89:21      27:39

W Over75 A  (1)                             0.0 km  75 m   12 C                                      

      Fitzwater, Janet                     NEV Nillumbik Emus Orienteering Cl          dns            

M Junior AS  (1)                            3.3 km  100 m   15 C                                     

    1 Wilson, John-Joe                     CHV Central Highlands Orienteering        69:57       0:00

M Over45 AS  (3)                            0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Dodd, Ian                            DRV Dandenong Ranges Orienteering         36:48       0:00
    2 Jaffe, David                         MFV Melbourne Forest Racers               44:34       7:46

      Chennell, Ian                        EUV Eureka Orienteers                       dns            

M Over55 AS  (3)                            0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Vandendool, Bill                     MFV Melbourne Forest Racers               40:37       0:00
    2 Yeates, Peter                        DRV Dandenong Ranges Orienteering         42:08       1:31
    3 Hubbert, Michael                     BKV Bayside Kangaroos Orienteering        96:30      55:53

W Junior AS  (1)                            0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Hennessy, Emily                      TKV Tuckonie Orienteering Club            56:02       0:00

W Over45 AS  (2)                            0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Robinson, Anne                       BKV Bayside Kangaroos Orienteering        56:16       0:00
    2 Dawson, Barbara                      GON Garingal Orienteers                   56:22       0:06

W Over55 AS  (2)                            0.0 km  75 m   12 C                                      

    1 Prendergast, Judy                    EUV Eureka Orienteers                     54:31       0:00
    2 Hatley, Elizabeth                    BKV Bayside Kangaroos Orienteering        69:23      14:52

M Under16 B  (1)                            3.4 km  45 m   12 C                                      

      Davies, Ryan                         DRV Dandenong Ranges Orienteering            mp            

Short Open B  (1)                           1.9 km  35 m   8 C                                       

    1 Griffiths, Tatiana                   NONE None                                 29:18       0:00

C3  (2)                                     5.4 km  165 m   21 C                                     

    1 King, Susannah                       MFV Melbourne Forest Racers               77:03       0:00
    2 Winter, Sebastian                    CHV Central Highlands Orienteering        80:40       3:37

C5  (8)                                     3.7 km  120 m   19 C                                     

    1 Liggins, Paul                        YVV Yarra Valley Orienteering Club        30:23       0:00
    2 Woolford, Justin                     NONE None                                 31:45       1:22
    3 Rowan, Andrew                        NONE None                                 35:43       5:20
    4 Hobbs, Peter                         DRV Dandenong Ranges Orienteering         39:08       8:45
    5 Arthur, Clive                        NONE None                                 56:42      26:19
    6 Jackson, Timothy                     MFV Melbourne Forest Racers               65:09      34:46
    7 Cimpoeru, Stephen                    NONE None                                 85:13      54:50
    8 Langlois, Kate                       NONE None                                111:20      80:57

C6  (1)                                     3.3 km  100 m   15 C                                     

    1 Arthur, Anne                         MFV Melbourne Forest Racers               61:33       0:00

C7  (1)                                     0.0 km  75 m   12 C                                      

      Viner, Shirley                       BKV Bayside Kangaroos Orienteering           mp            

C8  (2)                                     3.4 km  45 m   12 C                                      

    1 Templeton, Jenelle                   NONE None                                 79:01       0:00

      Zoelly, Kaspar                       NONE None                                    mp